Pikapäevarühmade tööst 2019/2020. õppeaastal

Pikapäevarühmad alustavad tööd 9. septembrist, samast päevast alates pakub kooli toitlustaja ka pikapäevatoitu. Pikapäevatoidu eest tasumiseks on võimalik toitlustajalt küsida ettemaksuarvet. Kui keegi soovib tagantjärgi toiduarvet, peab ta esitama toitlustajale avalduse. Avalduse blanketid asuvad siin: (.pdf) (.doc). Toitlustaja andmed on kooli kodulehel.

Pikapäevarühmad moodustab direktor käskkirjaga lastevanemate avalduste alusel.

Pikapäevarühma arvamise avalduste esitamise tähtaeg on 6. september 2019.

Avalduse saab täita koolis või saata (omakäeliselt või digitaalselt allkirjastatuna) kooli.

Avalduse vormid asuvad siin: (.pdf)   (.doc)

Pikapäevarühma õpetaja on Ene Must.

Õpetaja Ene Mustaga saab ühendust e-posti aadressil ene_m@nuustaku.edu.ee ja alates septembrist pikapäevarühma telefonil 5361 7143.

Õppeaasta alguse teated

Õppeaasta avaaktus on 1. septembril algusega kell 10.00. Aktusele järgneb klassijuhataja tund.

Klassijuhataja infotund 10. klassile on 28. augustil kell 11.00 ruumis 207 (klassijuhataja Kaidi Palmiste).

Koosolek 1. klasside õpilaste vanematele on 26. augustil kell 18.00.

Õpilaskodu avatakse 1. septembril kell 8.00.

Raamatukogu teated

Raamatukogu on avatud 12.08.-30.08.2019 kell 9.00-16.00, lõuna 11.30-12.00.

19. ja 20. augustil on raamatukogu suletud.

2019/2020. õppeaasta õpikud ja töövihikud saab kooli raamatukogust kätte järgmiselt:

26. augustil  – 5.-7. klassid
27. augustil  – 8. ja 9. klassid
28. augustil  – 10.-12. klassid

Rohelise kooli programmi tunnustusüritus-konverents

5. juunil toimus Rohelise kooli programmi tunnustusüritus-konverents Tallinna Rahvusraamatukogus.

Päev algas muusikalise tervitusega Reigo Ahvenalt ja jätkus Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi tervitussõnadega. Konverentsi esimeseks teemaks oli  igaühe looduskaitse, kus  Aveliina Helm (Tartu Ülikool) rääkis sellest, miks on aeg igaühel loodust kaitsta ja kuidas seda teha. Lihtne näide – niitmise asemel heinategu ausse.

Ettekandega esinesid Eco-Schools programmijuht Hak van Nispen tot Pannerden Hollandist ja Litu Kiminski, kes on seotud Soome Eco-Schools („Vihreä lippu“) programmiga. Kiminski viis meid kurssi programmi tegevustega Soomes ning näitas videot, mis oli tehtud „Vihreä lippu“ 20. aastapäevaks.

Päeva lõpus tunnustati haridusasutusi keskkonnateadlikkuse eest ökomärgisega „Roheline lipp“. Rohelise lipu said esimest aastat programmis osalenud koolid, sealjuures ka Otepää Gümnaasium. Oleme selle aasta jooksul teinud palju, et õpilased  ja õpetajad käituksid keskkonnateadlikumalt. Oleme ülimalt õnnelikud ja tänulikud sellise tunnustuse eest.

Üritus oli hariv ja pani veel rohkem  mõtlema selle üle, kuidas juurutada rohelist mõtlemist  kaitsta loodust ja liigilist mitmekesisust .

Rohelist ja päikeselist suve!

Otepää Gümnaasiumi roheliste töörühma nimel

Meriliis Ilves
8.b klassi õpilane

Tegevuskunstipäev

Esmaspäeval, 3. juunil tegelesid OG õpilased protsessikunstiga, mille käigus oldi loovad ja tehti meeskonnatööd. Oma tööprotsessi ja tulemust dokumenteeriti ja valmisid põnevad fotokollaažid ning videod, igal klassil vastavalt oskustele ja tehnilistele võimalustele. Nooremad tegid asfaldijoonistusi, kasutades oma kehadest tekkinud varje. Nüüd on põnev hommikuti kooli tulla, sest tuleb joonistatud loomaaiast läbi kõndida. Samuti puhusid õpilased elu sisse kividele ja maalisid need elavateks tegelasteks, kiviloomingut saab näha esimese korruse aknalaudadel. Eile, kolmapäeval oli avatud vabaõhunäitus vanemate õpilaste plakatikunstist, kus oli äratuntavaid stiilinäiteid meie tuntud kunstnike ja muusikute loomingust.

Aitäh kõikidele, kes särasilmselt kunstipäeval kaasa lõid!

Ave Kruusmaa
loovusainete õpetaja