Parimad emakeeletundjad selgitati veebipõhisel olümpiaadil

26. jaanuaril toimus piirkondlik emakeeleviktoriin, mis sel aastal oli esmakordselt veebipõhine. Olümpiaadil keskenduti eelkõige sõnavara tuletamisele ja keele arengule.

Meie koolist võttis osa 17 õpilast. Nooremas vanuseastmes (7.-8. klass) osales 7 õpilast, kellest Karl Silmere 8. klassist saavutas II ja Sten-Erik Iir 7. klassist III koha. Väga tubli oli ka Katarina Kivimäe 7. klassist.

Keskmisest vanuseastmest (9-10. klass) osales Valgamaalt kõige rohkem õpilasi – 21, meie kooli esindajaid oli nendest 5 ning kooli  kõrgeim tulemus oli 7. koht.

11. ja 12. klasside arvestuses käis peamine võistlus Otepää ja Valga gümnaasiumi vahel. Meie kooli 5 esindajaist sai kõrgeima tulemuse Liisabet Urm 12. klassist, kes pälvis II koha, kaotades I kohale vaid 1,25 punkti. Väga hästi esinesid ka 11. klassi õpilased Annabel Urm ja Uku Sau, saades võrdselt punkte ning jagasid 4.-5. kohta.

Omamoodi võitjateks võib pidada aga kõiki osalejaid, sest olümpiaadil esindavad kooli ikka oma ala tublimad.

Marika Paavo